Slávnostná premiéra filmu Bolesť a sláva

„Do Pisztoryho paláca v Bratislave, kde sa konala slávnostná premiéra ospevovanej drámy z pera španielskeho scenáristu a režiséra, síce nedorazila španielska delegácia – tak ako to bolo pred pár dňami v Cannes, kde žiarila na červenom koberci Penelope Cruz. Ale aj domáce celebrity svoju status plnili statočne. “
- koktail.pravda.sk


Napísali o filme Bolesť a sláva

Až teraz však prichádza s filmom, v ktorom sa úplne obnažil. Hovorí o prvom erotickom zážitku, objavovaní sexuality, konfliktnom vzťahu s mamou, stratenej životnej láske, fyzickej aj tvorivej kríze.

Hlavného hrdinu, filmového režiséra, hrá Antonio Banderas, ktorý je hercom jeho života, hoci aj ich vzťah trpel vyše dvadsaťročným konfliktom a odlúčením.
S Pedrom Almodóvarom sme sa stretli v Cannes, kde mal film Bolesť a sláva premiéru. “  
- KRISTÍNA KÚDELOVÁ, SME

„Bolesť a sláva je doposiaľ najviac osobným filmom Pedra Almodóvara. Tvorca, ktorý sa v septembri tohto roka dožíva sedemdesiatych narodenín, preniesol do snímky veľkú časť samého seba. A nečakane prekvapil svojich divákov. Jeho najnovší filmy je trochu iný, ale predsa jeho. Vytratili sa hrdinovia z menšinových komunít (prostitútky, gejovia, transvestiti, incest...), ale energia a sýtosť farieb ostala. “
-  Barbora Gvozdjáková, kinema.sk

Pedro Almodóvar: Bolesť a sláva 

Salvator Mallo je slávny filmový režisér. Počas svojej kariéry zažil mnoho úspechov. Teraz sa však jeho svet rúca. Salvator cíti len prázdnotu a nie je schopný ďalej  tvoriť. Ak chce pokračovať, musí nájsť motív pre novú tvorbu,  musí odhaliť príčinu svojho vyhorenia. 

V spomienkach sa vracia do detstva do 60. rokov, kedy s rodičmi emigroval do Valencie. Snaží sa rozpomenúť na spaľujúcu túžbu po svojej prvej láske, ktorú stretol v v Madride a na bolesť, ktorú mu priniesol rozchod. Vtedy cítil opojenie životom. Písanie sa mu stalo únikom, ale aj vyslobodením.   Kúzlo filmu mu prinieslo slávu, ale aj vykúpenie z neúspechov jeho života.

Bolesť a sláva rozpráva o zložitosti oddeliť proces tvorby od vlastného života a od vášní, ktoré žitiu dávajú zmysel a nádej. 

  Bolesť a sláva je najnovším počinom z pera kultového španielskeho režiséra a scenáristu Pedra Almodóvara. Ten do hlavných úloh obsadil svojich obľúbených a osvedčených hercov – Antonia Banderasa  a Penelope Cruz.